Проведення ремонту квартири чи будинку

Ремонт квартири: інструкція, планування, види робіт, можливі проблеми та необхідні будівельні матеріали. З чого почати ремонт квартири?

Рано чи пізно приходить той час, коли необхідно подумати про ремонт квартири. Якщо говорити про людей, вид діяльності яких в повсякденному житті співпадає з необхідними знаннями по ремонту, то дана стаття навряд чи відкриє для них щось нове. Однак, є категорія людей, для яких ця інформація може стати посібником і порадником, звідки вони зможуть почерпати корисні поради і ознайомитись з різноманіттям будівельних матеріалів, креативними ідеями та дізнатися про вартість робіт.

Системний підхід до планування ремонту допоможе передбачити більшість проблем, з якими час від часу стикаються, коли починають ремонт в квартирі. Всю інформацію про те, як  отримати бажаний кінцевий результат -  ми розкажемо далі.   

Що таке ремонт. Які види ремонту бувають?

Ремонт – це клопіткий процес перевтілення образу квартири чи будинку в новий облік, який має бути окрім того зручним та затишним, та має відповідати естетичним та екологічним критеріям, а саме привабливим для зору та нешкідливим для здоров’я людини.  

Капітальний ремонт квартири. Види робіт.

Докорінні переміни в образі квартири чи будинку, включаючи в собі повну заміну оздоблення, меблів, техніки, утеплення, тепло-, водо- та електросистем і називають капітальним ремонтом. По тривалості він займає багато часу і по витратам він дорого вартісний, і складається з проведення наступних робіт:

Планування зонування кімнат з урахуванням освітлення, перегородок та меблів

Заміна тепло-, водо- та електросистем, планування розміщення та виводів.

Заміна дверей та вікон

Заміна меблів

Косметичний ремонт

Під косметичним ремонтом квартири чи будинку зазвичай розуміють заміну декоративного оздоблення стін та стелі в кімнатах, чи усунення дефектів, які утворилися протягом часу експлуатування після останнього ремонту. Для цього необхідно розуміти, який має бути вигляд кімнат, мати відповідну картину відносно декоративного оздоблення стін, оскільки саме за допомогою декоративного оздоблення квартира чи будинок може істотно змінити свій облік до невпізнання.


Складання плану ремонту, вибір дизайну та будівельних матеріалів.

 

Перед тим, як почати ремонтні роботи спершу необхідно мати уявлення, який кінцевий варіант Вам необхідний. В залежності від стилю, який Ви оберете для своєї квартири складається дизайн-проект. Під дизайн-проектом квартири розуміють набір креслень та візуалізацій, а саме кінцевий варіант після пророблених робіт. Це не тільки зображення приміщень, але й технічні розрахунки відносно кількості необхідної плитки, декоративної штукатурки, електропроводки, місця розташування розеток тощо.

Таким чином, в залежності від стилю дизайну та інтер`єру приміщень квартири,  необхідно буде обрати вид декоративної штукатурки та скласти послідовність робіт для досягнення бажаного результату. На сьогоднішній день в Україні присутній широкий та доступний вибір оздоблювальних матеріалів, які мають свій унікальний дизайн, тому в залежності від Ваших вподобань можна буде обрати свій стиль інтер’єру.

Ви можете вибрати один із стилів інтер`єру, який Вам сподобався. На сьогодні існує велика кількість готових рішень, ми не будемо детально описувати особливості стилів, однак перерахуємо їх:

Італійський стиль

Середземноморський стиль

Скандинавський стиль

Мексиканський стиль

Колоніальний стиль

Африканський стиль

Арабський стиль

Американський стиль

Японський стиль

Класичний

Прованс

Еко-стиль

Лофт

Фьюжн

Гранж

Хай-тек

Ар-деко

Шале

Мінімалізм

Максималізм

Функціоналізм

Конструктивізм

Неокласика

Модерн

Готика

Бароко

 

Звичайно, окрім перерахованих вище  стилів існує ще безліч інших. Також, ви можете спробувати створити власний стиль відповідно до ваших вподобань. Для того, щоб створити дизайн-проект, необхідно мати відповідні навички та вміння. Ви це можете зробити самостійно, якщо маєте вже досвід в ремонті, однак, якщо ви робити ремонт квартири вперше, вам необхідно буде звернутися до дизайнерських студій, які  спеціалізуються на візуалізації кінцевого ремонту квартири.

В незалежності від того, чи ви будете робити дизайн-проект квартири самі чи скористаєтесь послугами дизайнерських служб, Вам в будь-якому випадку необхідно не забути про елементи, які потрібно врахувати в проекті, а саме кінцеве розташування меблів, розеток та побутової техніки; врахувати зонування приміщень.

Необхідні будівельні матеріали та інструменти для ремонту

Після того, як вже маєте готовий дизайн-проекти квартири чи будинку і визначились із вибором стилю, Вам, в залежності від види ремонту, необхідно буде скласти список необхідних будівельних матеріалів і необхідних інструментів.

Витрати та складання бюджету

Зазвичай, на цей етап є найпершим, однак для розуміння скільки необхідно буде витратити на весь комплекс ремонтних робіт, необхідно розуміти, який саме має бути ремонт квартири чи будинку. Необхідно врахувати хто буде робити дизайн-проект, хто буде робити ремонт, скільки необхідно будівельних матеріалів чи інструментів, чи необхідно змінювати меблі та системи,техніку тощо.

Поетапність ремонтних робіт

Можна виокремити три етапи ремонтних робіт в залежності від об`єктів, а саме стеля, стіни та підлога. Чому саме такі етапи? А тому, що вже пророблені роботи не будуть піддаватися впливу і ви не зіпсуєте вже зроблений ремонт.

При проведені ремонту квартири є сталі види робіт, які необхідно проробити, а саме:

монтаж необхідних конструкцій і проведення комунікацій;

перепланування зі створенням зонування квартири у вигляді нових перегородок/стін;

прибирання сміття після проведених робіт;

установка дверей і коробок, монтаж віконних склопакетів;

Вирівнювання стель та стін, або ж за допомогою гіпсокартону, заливка підлогової стяжки;

Фінішна обробку поверхонь, нанесення декоративної штукатурки, клейка шпалер, установка натяжної стелі тощо.

Найпоширеніші помилки при ремонті

Незалежне соціальне опитування в європейських країнах, де було опитано понад 300 тис. домовласників показало, що найбільшою проблемою при проведені ремонту є те, що дуже важко вкластися в рамки бюджету, оскільки завжди присутні додаткові витрати, які не завжди можливо передбачити. Тому, якщо Ви запланували ремонт, однозначно при пануванні бюджету врахуйте  всі моменти, які можуть вплинути на додаткові витрати.

Врахуйте найбільш поширені помилки, з якими зустрічаються при ремонті:

Відсутність проект-дизайну.

Невдале розміщення вимикачів світла, кількість та розміщення розеток.

Невдалий вибір підлоги (в першу чергу це стосується рельєфних варіантів, невдало підібрані кольори).

 Відсутність звукоізоляції.

Неправильний вибір підлоги на кухню (категорично забороняється класти дерев`іяну підлогу – паркет чи ламінат.)

Комунікації на кухні (вентиляція та газова труба)

Стеля з гіпсокартону у ванній кімнаті, відсутність вентиляція.

Порушення етапності робіт.